Rüyada deniz görmek

Rüyada denizde yüzmek

Rüyada deniz görmekRüyada deniz görmek ; Güçlü, kuvvetli, zengin insanların kendisine muhtaç olduğu şefkatli ve adaletli bir sultana delalet eder. Şayet böyle rüyayı tüccar görse mala, işçi ve amele görse ustasına delalet eder.

Rüyada denizin bütün suyunu içtiğini görmek; dünyanın birçok nimetlerine sahip olmaya işaret eder ve bu kişinin ömrü de uzun olur.

Rüyada deniz görmek şu  şekillerde yorumlanır
1) Melik ve sultan,
2) İnsanların büyüğü ve reisi.
3) Alim,
4) İlim,
5) Mal,
6) İş.

Rüyada denizde yüzmek; denizde rahat bir şekilde yüzmek maddi ve manevi başarıya, denizde boğulmak şehid olmaya yahut günaha batmaya, Denizin derinliklerine inip sonra çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka delalet eder

Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Dalgalarla boğuşan bir insan, çok önemli bir fırsatı değerlendirerek birden yükselir anlamındadır. Dalgalı denizde yüzmek bol para kazanmak demektir. Küçük ve ahenkli dalgalar sakin ve huzurlu hayata, ahenkle görülen dünya işlerine ve kalp huzuruna, Hırçın ve kaba dalgalar azabı gerektirecek işlere ve şiddete delalet eder.

Rüyada denizin üstünde yürüdüğünü ve ayaklarının ıslanmadığını gören kimse cehennem ateşinden kurtulur ve dünyada salâh erbabı insanlardan olur. Bazı kere de dünyada denizde yürüdüğünü gören, sefere çıkar, gam ve kederden kurtulur ve büyük hayra nail olur.

Rüyada denize boğulduğunu görmesi, dünyaya ve dünya servetine malik olmaya delalet eder. Kişinin rüyada denizi bir baştan diğer bir başa yardığını görmesi, üzüntü ve kederden kurtulacağına, selamet ve refaha erişeceğine delalet eder.

Rüyada denizde yıkanmak;  günahlardan arınmaya işaret eder

Rüyada deniz suyunun azaldığını yahut çekildiğini görmek; devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara delalet eder.

Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.

Rüyada deniz görmek; iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir.