Rüyada Ak sakallı dede görmek

Rüyalarda Ak sakallı dede görmek ne anlama gelir, Rüyanda Ak sakallı görmek ne ile yorumlanır

Bir kişinin rüyasında dede görmesi; o kimsenin büyüklerinden birinin ona yaptığı tavsiyeye uymadığı için onu gücendirmiş olduğuna, bir başka tabire göre de: Kişinin rüyasında kendisini dede olmuş görmesi; o kimseyi huzurlu günlerin beklediğine, sağlıklı ve uzun ömürlü olacağına yorumlanır. Bir diğer tabire göre: Kişinin rüyasında dedesini görmesi; değerli bir kimseyi evinde misafir edeceğine delaletle tabir edilir.

Rüyada ak sakallı dede görmek erkek için zenginlik ve şerefe, kadın için -hamile ise- erkek çocuğa, çocuğu yoksa hiç olmayacağına, çocuğu var ise, bu çocuğun yönetici olmasına, dul ise evlenmesine yahut kocasından mirasa ermeye işaret eder. Sakalın haddinden fazla uzun olduğunu görmek üzüntü ve kedere, borca gireceğine, tedbirsizliğe, kıt akıllılığa ve ahmaklığa, Sakalından aşağı doğru çekilmesi pişmanlığa ve musibete yahut ömrünün sonuna gelmiş olmaya, Birinin sakalından tutup çekmek malına varis olmaya, Sakalın bir kısmının koparılarak yerinin boş kalması noksanlığa, Sakalı olanın sakalını kestiğini görmesi üzüntü ve kedere

Rüyasında bir ihtiyar, yani iyice yaşlanmış birini gören kimse hayırlı bir haber alır. İhtiyar erkekse haber parayla ilgilidir. Yaşlı olan kadınsa haber sevgiyle ilgili olabilir. İhtiyar birinin elinden bir şey almak yaklaşan bir mutluluktur. Rüyasında ihtiyarlığını gören kimsenin çok uzun ömürlü olacağı söylenir.