Rüyada dede görmek

Rüyada dede görmek

 Rüyada dede bilge, tecrübe, uzmanlık, rehberliğine ve klavuzluğuna güvenilir kişi,uzun ömür anlamlarına gelir. Bu nedenle rüyada dede görüldüğünde bu durumları göz önünde bulundurmak gerekir

■ Rüyada dede görmek

Rüyada dede görmek bilgelik, tecrübe ve rehberliğine güvenilecek kişi anlamına gelir. Rüyasında dede gören bir kişi güvenilir ve tecrübeli birisinden faydalanır.

■ Rüyada Ölmüş Dede Görmek

 

Rüyada ölmüş dede görmek genellikle Yaşamdan ve hayattan umudunu kesmiş, elini eteğini çekmiş, umutlarını kesmiş, karamsar düşünüp mutsuz olan kişi anlamına gelir. Rüya sahibi hayattan aldığı tüm zevki yitirmiş, sadece yaşamak için yaşayan kişi haline gelmiş demektir. Hatta çevresindekiler kendisine yaşayan bir ölü şeklinde bakmaya başlamıştır diye tabir edilir.

■ Rüyada ölmüş dedeyi yine öldüğünü Görmek

Bir üstteki rüyanın tersi olarak yorumlanır. Sönen ve kararan umutların yeşermesidir.

Rüyada dede olmak

Dolu dolu yaşamaya, hayattan doyasıya zevk almaya, kişinin neşesi sayesinde her zaman sağlıklı olmasına ve gözünde hiçbir şey kalmayacak şekilde bir yaşam sürmeye delalet eder

■ Rüyada Ölmüş Dedenin Dirildiğini Görmek

Rüyada ölmüş dedenin dirildiğini görmek, karşı karşıya kalacağınız bir düşmanlığa işaret etmektedir. Maruz kalacağınız kötü bir iftira olarak yorumlanan bu rüya aynı zamanda kişinin arkadaş ve dost çevresinin de gözden geçirmesi gerektiğine, en yakınındaki kişilerden zarar gelebileceğine delalet etmektedir. Rüyada ölmüş dedenin dirildiğini görmek kimi zaman size karşı yapılan haksızlıkları fark edip daha sonra affedeceğinize de yorumlanmaktadır.

■ Rüyada Dede ile Konuşmak

Rüya sahibinin yapmak istediği bir iş için bir büyüğünden akıl sormasına ve ona göre hareket etmesine işaret eder. Rüyasında dedesi ile konuştuğunu gören kişi, yaptığı işin doğruluğundan emin olmak ister.

■ Rüyada dede ve ninesini görmek

Rüya sahibinin, alacağı eğitim ve sahip olduğu öz güven sayesinde beklenmeyecek ve birçok kişi tarafından sürpriz sayılacak üstün başarılar kazanacağı, bu sayede çalıştığı sektörde büyük bir üne kavuşacağı, birçok kişinin hayran olduğu ve toplumun takip ettiği bir kişi olacağı ve birçok insana yardımcı olacağı anlamına gelir. Rüyada dede ve ninesini uyurken görmek, üzerinde anlaşma sağlanamamış bir konuda boş yere nefes tüketmeye, sevilen ve büyük manevi değere sahip olan bir eşyayı kaybetmeye, yaşanacak bir talihsizlikten ya da uğranacak bir ihanetten ötürü darda kalmaya ve uzun bir zaman boyunca bir çıkış yolu aramaya işarettir.

■Rüyada siyak sakallı dede görmek

İş konusunda tecrübe sahibi olmak için deyim yerindeyse daha kırk fırın ekmek yenilmesi gerektiğine, o zamana kadar işleri en iyi ve en dikkatli şekilde yönetip zarara uğramamak ve kazanç elde etmek için çalışılacağına, tam yerinde verilecek kararlarla çalışmaların sürpriz başarılar getireceğine ve yeni iş kollarına adım atılacağına rivayet edilir.  Rüyada ak sakallı dede görmek, bazı sorunlar yüzünden günden güne gittikçe azalan kazancın yapılacak birkaç hamle ile arttırılacağına, yeni bir eve taşınılacağına, borçların en düzgün şekilde ödeneceğine, yardım isteyen kişilere yardım edileceğine ve hayır duaları alınacağına delalettir.