Rüyada dua etmek

Rüyada dua etmekRüyada dua dinlemek ne demek

Rüyada dua etmenin anlamı

 Rüyada dua etmek veya dua dinlemek bir çok anlamı vardır. Rüyada görülen dua, rüyayı gören kişinin durumuna, gördüğü duanın şekline ve içeriğine, durumuna ve rüyayı gören kişinin yaşam biçimine göre farklı şekillerde yorumlanır.

Aşağıda rüyada dua etmenin ve dinlemenin çeşitli anlamları verilmiştir.

Rüyada dua etmek

Rüyada dua görmek, salâh-ı din ve takvaya, iman kuvvetine ve itikat selâmetine delâlet eder. İbn-i Kesir’e göre Rüyada dua ettiğini görmek, uyanık iken edeceği duanın kabul edileceğine alâmettir.

■ Rüyada kendisi hakkında dua edildiğini görmek

Rüyada dua ettiğini veya kendisi hakkında dua edildiğini görmek, hayra erişmeye ve gıpta edilecek bir nimete kavuşmaya işarettir.

Rüyada rüyada dua etmek

Dua sağlam bir imana, ibadetleri bilinçi olarak ve maksada uygun bir tarzda, şekil ve özüne uyarak eda etmeye,

Rüyada ayetlerle dua etmek

Rüyada Kur’ân’dan bazı âyetlerle hasta üzerine okuduğunu görmesi, şiddetli ağrıdan ve hastalıklardan kurtulmaya, üzüntü ve kederden halâs olmaya delâlet eder

Rüyada namazdan sonra dua ettiğini görmek

Rüyada namazdan sonra dua ettiğini görmek, büyük hayra; bir başkası aleyhine dua etmek, o kişiyi sözleriyle kahra uğratmaya delâlet eder.

■ Rüyada ağlayıp sızlanarak dua okuduğunuzu görmek

Ağlayıp sızlanarak dua okuduğunuzu görmek; salih ve takvalı biriyseniz Allah tarafından bağışlanacağınıza ve hacetinizin gerçekleşeceğine, günahkar biriyseniz tövbenizin kabul edileceğine ve günahlarınızın bağışlanacağına, Müslüman değilseniz Müslüman olacağınıza işarettir

■ Rüyada karanlıkta dua ettiğini görmek

Karanlıkta Allah’a (C.C.) dua ettiğini görmek, o adamdan korktuğundan dolayı ona boyuna eğmeye işarettir.

■Rüyada başkası için dua ettiğini görmek

Bir başkası için dua ettiğini görmek, dünya ve ahiret hayrının elde edileceğine; bütün insanlar için dua ettiğini görmek, halkın iyiliğini istemeğe delildir.

Rüyada dua okunduğunu ve amin dediğini görmek

N   rRüyada dua okuduğunu veya bir dua meclisinde hazır bulunup, okunan dualara "Amin" dediğini görmek, dualarının kabul edildiğine, isteklerinin yerine geleceğine, Hakkin affına layık görüldüğüne delildir.

olacağınıza