Diz ağrıları İçin Limon Kabuğu Kürü

Diz ağrıları İçin Limon Kabuğu Kürü

Diz ağrıları İçin Limon Kabuğu Kürü

Allah kainatta hiç bir şeyi boş ve anlamsız yaratmamıştır. Yarattığı her şeyde pek çok hikmetler ve maslahatlar vardır. Bunlardan biri de limon ve kabuğudur.

limon kabuğu içerisinde bulunan asit ile limonu kışın dondurucu soğuğuna karşı korurken; aynı zamanda insan sağlığı için pek çok faydaları barındırmaktadır.

günümüzde gen-yaşlı farketmeksizin insanların en fazla muzdarip olduğu hastalıklardan biri de eklem ve diz ağrılarıdır. Limon kabuğunun faydalardan biri de eklem ve diz ağrılarına iyi gelmesidir. limon kabuğunun eklem ve diz ağrılarına nasıl iyi geldiğini sizlere tarif edeceğiz.

Acımsı tadından dolayı, çoğu insan kabuğunu atıp yalnızca meyvenin suyunu kullanır. Ancak limonun kabuğunu attığınızda aslında genel sağlığınıza iyi gelecek ve hatta eklem ağrısıyla mücadele edecek çok sayıda besin maddesini de atmış olursunuz.

Limon kabuğu C vitamini, sitrik asit, malik asit, formik asit, hesperidin ve pektinin yanı sıra limon yağı, sitronella ve phellandrene gibi çok önemli besin maddeleri ihtiva eder.

Limon kabuğuyla eklem ağrıları nasıl tedavi edilir
Malzemeler:
Doğal sızma zeytinyağı,
2 büyük limon,
Kapaklı küçük bir kavanoz,
Temiz bir sargı bezi

Hazırlanışı
Limonu soyduktan sonra içini dört eşit parçaya bölün ve kabuklarıyla beraber kavanozun içine koyun ve tamamen kaplayacak kadar doğal zeytinyağı ekleyin. . Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta bekletin.
İki hafta geçtikten sonra, karışımınızı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı duyduğunuz bölgenin üzerine yerleştirin. İdeal olarak bu tedaviyi gece uygularsanız bu merhem siz uyurken cildinize iyice işleyebilir.