Aç İken Su İçmenin Yararları

Aç İken Su İçmenin YararlarıAç İken Su İçmenin Yararları

İnsan vücudunun büyük kısmı sıvıdan oluşmaktadır. Bu nedenle su insan sağlığı için olmazsa olmazlardandır. Fakat su içmenin aç iken faydaları daha fazladır. 

Japon kültüründe aç karınla su içme çok eski tarihlere dayanır ve bunun sağlık için pek çok yararlarına inanılır. Bu nedenle japonlar uyanır uyanmaz su içerler.

 Japonların Su Terapisi gastrit, diyabet, hiper tansiyon, astım, kabızlık, ishal, göz hastalıkları, hemoroid, bronşit, tüberküloz, kalp problemleri, epilepsi, kulak burun boğaz hastalıkları, artirit, kanser, adet düzensizlikleri, böbrek gibi pek çok gastalığa iyi gelir.

Boş mideyle su içmeye dayanan Japon Su Terapisi sabah ilk iş olarak yapılmalıdır. Dişinizi fırçalamadan önce 640 ml (yaklaşık 4 bardak) su için. Suyun florid içermemesine dikkat edin. Dişinizi fırçalayıp ağzınızı temizleyin ama 45 dakika boyunca hiçbir şey yemeyin. Her zamanki gibi kahvaltınızı yapın. Kahvaltıdan sonra 2 saat boyunca hiçbir şey yemeyin. Orijinal Japon geleneklerine göre su hafif sıcak olmalıdır, ne soğuk ne de oda sıcaklığında olmamalıdır. Uzak doğuda insanlar yemek sırasında asla soğuk su içmezler. Onun yerine sıcak çay önerilir. Boş mideyle su içme işlemini ne kadar süre yapmalısınız? Japon Su Terapisi’nde boş mideyle su içme işlemini düzenli olarak yapmanız önerilmektedir. Ancak aşağıda belirtilen hastalıklar için belirli süreler verilmiştir: Hipertansiyon 30 gün Diabet – 30 gün Gastrit – 10 gün Kabızlık – 10 gün Tüberküloz – 90 gün Kanser – 180 gün

Eğer sabah uyanır uyanmaz bu kadar büyük miktarda su içmekte zorlanıyorsanız bir – iki bardakla başlayıp zaman içinde 4 bardağa çıkarabilirsiniz. Böbreklerimiz saatte 800 ml ile 1000 ml suyu süzebilir. Bu nedenle bir seferde 4 bardaktan fazla su içilmesi de zamanla böbreklere zarar verebilir. Japonya’da oldukça saygın bir yere sahip olan ve yaygın bir şekilde uygulanan Japon Su Terapisi’nin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ve günlük rutininize dahil ettiğinizde genel sağlığınızın daha iyiye gitmesine yardımcı olur.