Ayak (Bacak) Ağrıları için Okunacak

Dua Vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen ağrılarda ilk araştırılması gereken neden kuşkusuz tıbbi sebeplerdir. Vücudun herhangi bir yerinde olduğu gibi ayak ve bacak bölgesin de de arı varsa doktora gitmeli ve bu ağrıya nedeni araştırılmalıdır. Doktorun ve verdiği tavsiye ve tedavilere riayet edilmeli dua ederek şifayı Allah'tan beklemelidir.Çünkü Şafiyi hakiki Allah'tır şifayı da şifaya götürecek sebepleri de yaratan O'dur.

Ayak ve bacak ağrılarında da uygulanması gereken yöntem budur. Bununla birlikte Hz. Osman (RA) dan rivayet edilen bir duayı sizlere arz edeceğim.

Hz. Osman (radıyallahu anh) şöyle rivayet etmektedir: Hz. Peygamber, bir heyeti Yemen'e gönderdi. Yaşça en küçük olanı başkan olarak tayin etti. Birkaç gün beklediler, yola çıkmadılar. Resul-i Ekrem onlardan biriyle karşılaştı ve, "Ey adam! Neden gitmedin?" dedi. Adam,"Ya Resulullah! Başkanımız ayaklarından şikayet ediyor" dedi. Hz. Peygamber de başkanın yanına geldi, üzerine yedi defa şu duayı okuyup üfledi. "Bismillâhi ve billahi eûzü bi-izzetillahi ve kudretihi min şerri mâfîhâ" ( Allah'ın ismiyle, Allah'a sığınıyorum. Burada olanın şerrinden Allah'ın kudretine ve izzetine sığınıyorum) dedi. Bunu yedi defa tekrarladı ve o kişinin ayağı iyileşti