Salaten Tüncina Duası Arapça ve Türkçe Okunuşu

Salaten Tüncina Duası

Salatan Tüncina Duası Arapça ve Türkçe Okunuşu

Diğer adı Salat-ı Münciye Duasıdır. Halk arasında tuncina veya Salatu Tuncina olarak da bilinir. Munciye veya tuncina arapçada kurtuluş kavramından gelir. Paygamber efendimize salat getirilerek Allah'tan kurtuluş ve necat dilemektir.

Salatan Tüncina Duası Arapça Okunuşu

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammed. Salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdîlenâ bihâ cemîal hâcât. Ve tudahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât. Ve terfe’unâ bihâ indeke a’lâ’d-deracât. Ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât. Min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât. Amin yâ mucubbeddeavat, velhâmdü lillahi rabbil alemin.

Salatan Tüncina Duası Anlamı:

“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine öyle bir salât ve rahmet eyle ki,  onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Duamızı kabul eyle, ey dualara cevap veren. Hamd, Alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.”